Sponsor serwisu:

gilotyny do blach

Zasady dotyczące wykorzystywania zamków w drzwiach

2018-04-05
Zasady dotyczące wykorzystywania zamków w drzwiach

Jak wiadomo w przypadku drzwi zewnętrznych powinno się zastosować odpowiednią ilość różnego rodzaju zamków. Aczkolwiek jak się nad tym zastanowić to która w zasadzie ilość jest w przypadku konkretnych drzwi odpowiednia a także które zamki powinny być w nich zastosowane.

Tak w związku z tym w przypadku większości różnego rodzaju zamków powinno się stawiać na znanych producentów, a także na atestowane konstrukcje, aczkolwiek to jeszcze nie wszystko o czym powinno się w takim przypadku pamiętać. Istnieje parę zasad dotyczących tego jak powinno się porządnie umieszczać zamki w przypadku tego rodzaju drzwi zewnętrznych. Po pierwsze, sporo zależy tutaj od konstrukcji samych drzwi. Aczkolwiek w zdecydowanej większości przypadków, nawet w sytuacji gdy stosowane są drzwi antywłamaniowe, po prostu stosuje się trzy zamki. W drzwiach antywłamaniowych różnić będą się one po prostu budową. W przypadku bowiem współczesnych drzwi antywłamaniowych, jeden zastosowany zamek jest w stanie porządnie zabezpieczyć tego rodzaju drzwi.

Metalowe bolce wysuwane mogą być na różne strony , również w górę i w dół, nieco rzadziej również wzmacnia się część w przypadku której zastosowane są zawiasy. Większa ilość zamków niż trzy po prostu nadwyrężać może konstrukcje, nawet wykonanych z trwałych artykułów drzwi różnego rodzaju. Na ogół również stosuje się różnego rodzaju sposoby, aby przygotować zamki. Pierwszą zasadą, nawet jeżeli nie będą to drzwi antywłamaniowe, jest to aby tego rodzaju drzwi pozbawione były różnego rodzaju szklanych, ozdobnych elementów. Jest to ważne zasadniczo z trzech powodów.

Po pierwsze użycie tego rodzaju ozdoby, powoduje osłabienie samej konstrukcji drzwi. Po drugie na ogół nie mamy tutaj do czynienia z porządnie mocnym szkłem, jakie jest w stanie wytrzymać mocne uderzenie, tak w związku z tym powinno się liczyć się z jego wybiciem, co z kolei może pomóc włamywaczowi w normalnym otwarciu drzwi, nawet jeżeli będzie to stosunkowo nie duży otwór, jeżeli chodzi o samo okno. Tak w związku z tym warto tego po prostu unikać. Ostatnim bardzo ważnym czynnikiem jest to, że stosując tego rodzaju drzwi, po prostu dajemy włamywaczowi większą szansę, ponadto tego rodzaju osłabienie zabezpieczeń antywłamaniowych jest po prostu z daleka już widoczne.