Roztocze - perły Lubelszczyzny

2018-09-22
Roztocze - perły Lubelszczyzny

Dla par lubiących aktywny wypoczynek, dla małych dzieci spragnionych ruchu, dla seniorów lubiących spacery – idealne jest Roztocze. To właśnie tutaj można znaleźć cały wachlarz atrakcji i propozycji na spędzenie swojego czasu.

Dla seniorów

Starsze osoby w szczególności cenią sobie Roztocze za panujący tu mikroklimat. Świeże powietrze bez zanieczyszczeń dotlenia organizm i sprawia, że aż chce nam się żyć. Jest tutaj wiele długich, różnorodnych tras spacerowych, można wybrać taką, która będzie odpowiadała naszym indywidualnym możliwościom, żeby się zbytnio nie przemęczyć. Bez problemu można znaleźć wygodną i komfortową bazę noclegową. Seniorzy często wybierają Zwierzyniec jako swoje miejsce wypoczynkowe na Roztoczu. To kameralna miejscowość o wspaniałym klimacie i niepowtarzalnych warunkach naturalnych. Inną miejscowością również bardzo lubianą przez wczasowiczów jest Krasnobród, miasto silnie związane z kultem maryjnym. Znajduje się tu sanktuarium maryjne z cudownym obrazkiem Maryi z Dzieciątkiem, a także dwie znane kaplice osadzone w bardzo urokliwych i zachwycających miejscach. Pierwsza to Kaplica Objawień na Wodzie z cudownym źródełkiem, a druga to Kaplica Świętego Rocha.

Dla par

Roztocze to bardzo romantyczny i pełen tajemnic zakątek. Z łatwością można tutaj sprawić komuś niespodziankę zabierając do ustronnego miejsca o przepięknych krajobrazach, a także spędzić czas poświęcając się jakiejś aktywności ruchowej. Właśnie z tych powodów często przyjeżdżają tutaj pary zakochanych. Zarówno ci, którzy lubią aktywne spędzanie czasu, jak i ci, którzy chcą w spokoju i w towarzystwie swoich bliskich cieszyć się wspólnym wypoczynkiem. Można wybrać się na wycieczkę do lasu albo nad staw, nad którym nie znajdziemy zbyt wielu osób. Osobom spragnionym szaleństw poleca się trasy rowerowe o wysokim i średnim stopniu trudności, spływy kajakowe i wiele innych atrakcji.

Dla dzieci

Roztocze jest miejscem, w którym świetnie bawią się także dzieci. To właśnie na nich w wielu miejscowościach czekają niespodzianki, jakich nigdzie indziej nie znajdą. W Krasnobrodzie można odwiedzić jedyny w swoim rodzaju Park Jurajski. Pośrodku bujnego lasu można spotkać przeróżne gatunki dinozaurów, usiąść im na grzbiecie albo zrobić sobie z nimi zdjęcie. Dzieci, które lubią zwierzęta mogą również odwiedzić w tej miejscowości zagrodę zwierząt hodowlanych w Rezerwacie Świętego Rocha. Tam zobaczą bażanty, kuropatwy, wilki, lisy, gołębie o różnych odmianach, kury oraz całą rodzinkę kóz. Bardziej orientalne zwierzęta czekają na maluchy w Zwierzyńcu oraz Adamowie.