Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Chłapowie

2018-09-25
Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Chłapowie

Wybierając się w okolice Chłapowa i rezerwując tam noclegi wszyscy turyści liczą na wiele atrakcji i długi solidny wypoczynek. Przybywając w to miejsce nie spodziewają się jednak jak dużo fascynujących chwil jest przed nimi. Chłapowo jest niezwykłą, bardzo malowniczą wsią położoną w województwie pomorskim, na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Turyści z chęcią decydują się na tą nadmorską miejscowość, chcą bowiem spędzić wakacyjny wypoczynek w ciszy i spokoju rozkoszując się pięknem otaczającego ich krajobrazu. W miejscu tym z pewnością można doładować baterie, przed nowymi, czekającymi na nas wyzwaniami.

Do Chłapowa z wielką chęcią wybierają się także rodziny z dziećmi. Przyciąga ich w głównej mierze spokój i cisza, a także bliskość dużych nadmorskich ośrodków w postaci Władysławowa i Jastrzębiej Góry. Ta kaszubska malownicza wieś posiada także wysoki wspaniały klif, a także niezwykle urzekającą florę i faunę. Większość kąpielisk jest w tym miejscu strzeżona, a same zejścia do plaży są raczej płaskie, by ułatwić dostanie się do nich nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Dodatkowo na plaży ustawione są liczne dmuchane zamki i inne elementy. Zaleźć tu możemy także liczne place zabaw, na których nasze pociechy mogą pobawić się z innymi dziećmi, podczas gdy rodzice mogą wtedy oddać się błogiemu relaksowi.

Chłapowo dla wielu jest także idealną wypadową bazą, z której udać można się do innych, pobliskich miejscowości, które również pełne są nietypowych i niezwykle interesujących atrakcji. Także, jeśli nie planujemy zbyt długiego pobytu w tym miejscu zapoznać się możemy z pięknymi kaszubskimi okolicami. Są tu dwie latarnie morskie (Rozewie, Hel), kilka muzeów, jak chociażby Muzeum Miasta Gdyni, Skansen w Nadolu, czy też bojowe schrony w Jastarnii. Całość dopełnia niezwykle barwna i urzekająca przyroda, którą podziwiać możemy chociażby w wąwozie Chłapowskim.